Dzisiaj: Środa 20 stycznia 2021

19-01-2021

Pomoc dla Petrinji

DSC_7852
TIR wypełniony kilkunastoma tonami artykułów potrzebnych mieszkańcom naszego partnerskiego miasta Petrinja, dotkniętego trzęsieniem ziemi, wyruszył dziś z Piotrkowa Trybunalskiego.
euslugi
Blisko 20 tysięcy spraw złożono w ubiegłym roku do magistratu za pośrednictwem e-usług. Minione miesiące pokazały, że mieszkańcy coraz chętniej korzystają z elektronicznej formy załatwiania spraw urzędowych choć do ideału jeszcze daleko.
DSC_0080
Znakomicie prezentujące się w tym sezonie szczypiornistki Piotrcovii w środę (20.01) rozegrają kolejny mecz z kandydatem do medalu tegorocznej Superligi Kobiet – zespołem KPR Gmina Kobierzyce.
ekologia-1610614351
Około 300 deklaracji od osób zainteresowanych budową instalacji odnawialnych źródeł energii w wpłynęło do piotrkowskiego magistratu.
Bez tytułu
Finanse miejskie to temat niezwykle złożony i skomplikowany. Z tego powodu, wspólnie ze skarbnik Izabelą Wroniszewską, w krótkich słowach opisujemy stan budżetu miasta.
michlk
18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Przedstawiamy szczegóły dotyczące warunków sanitarnych, które będą obowiązywały w szkole.
DSC_7646
Od 18 stycznia (poniedziałek) od godz. 8.00 ponownie obowiązują opłaty za parkowanie pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania. Za bilet zapłacimy nie tylko bilonem, ale również kartą płatniczą i BLIKiem.
ŁKA
Dzięki porozumieniu Urzędu Miasta z Łódzką Koleją Aglomeracyjną rozszerzył się katalog ulg Piotrkowskiej Karty Mieszkańca. Jej posiadacze będą mieli 30% tańsze bilety na pociągi ŁKA.
DSC_7598
Elektryczne łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, pionizatory i inny sprzęt będzie można bezpłatnie wynająć w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Placówka powstaje w ramach projektu „Razem możemy jeszcze więcej” wspierającego osoby niepełnosprawne.
ekologia
Jeszcze tylko przez 2 dni przyjmowane są deklaracje od mieszkańców zainteresowanych budową instalacji odnawialnych źródeł energii. Do tej pory dokumenty złożyło 245 osób.