Dzisiaj: Wtorek 13 kwietnia 2021

Młodzi wybierają Podzamcze

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 5 =
Link
8 + 5 =
DSC_8702
6 kolejnych rodzin otrzymało w poniedziałek (1.03) klucze do swojego nowego „M”. Mieszkania oddano w kompleksowo zmodernizowanej kamienicy przy ul. Starowarszawskiej 5.
- Jestem bardzo szczęśliwa. To nasze pierwsze samodzielne mieszkanie. Myślę, że lokalizacja na Starówce jest bardzo atrakcyjna – mówiła wzruszona pani Anetta, która na Starowarszawską 5 wprowadzi się wraz z synkiem.
- Dla młodych ludzi takie mieszkanie to jak wygrana w totolotka. Dziś, aby młodzi mogli kupić mieszkanie to potrzebują nie tylko czasu, ale i dobrej pracy. Taki lokal to ogromna szansa na samodzielny start. Tylko umeblować i mieszkać – wtórowała pani Wiola, która towarzyszyła swoim najbliższym przy odbiorze mieszkań.

W odrestaurowanej kamienicy znalazło się sześć lokali: dwie kawalerki, dwa mieszkania 2-pokojowe oraz dwa 3-pokojowe. Najmniejsze z nich ma 34 a największe 88 metrów kwadratowych. Klucze nowym lokatorom wręczył w poniedziałek (01.03) prezydent Krzysztof Chojniak, który podkreślał, że kamienica jest po kompleksowej przebudowie.
- To stara-nowa kamienica. Modernizacja, którą tu wykonaliśmy objęła budynek od fundamentów aż po strop, łącznie z wszystkimi instalacjami. Budynek podłączyliśmy do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wyremontowaliśmy kamienicę tak, jakbyśmy budowali ją od podstaw z mieszkaniami na dobrym poziomie – mówił prezydent Chojniak.

Obiekt zmodernizowano w ramach programu „Młode Stare Miasto”. Pierwszeństwo w naborze miały osoby do 35. roku życia oraz rodziny z dziećmi. Jak podkreślił prezydent to już kolejne mieszkania, które miasto przekazuje lokatorom na Starówce. W grudniu siedem rodzin wprowadziło się już do odrestaurowanej kamienicy przy ul. Garncarskiej 4. Kończą się prace modernizacyjne budynku przy ul. Zamurowej 16, gdzie do nowych mieszkań wprowadzi się aż 10 rodzin.
- Chcemy, aby młodzi piotrkowianie wybierali Podzamcze. To pobudza wszystkie inne sfery w okolicy, takie jak handel czy usługi.

Jak zaznaczała Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w kamienicy przy ul. Starowarszawskiej 5 wygospodarowano także trzy lokale użytkowe o powierzchni od 20 do 38 metrów kwadratowych. - Każdy z nich ma zaplecze i sanitariaty. W najbliższym czasie odbędą się przetargi na najem tych nieruchomości - podsumowała.
← powrót