Dzisiaj: Środa 20 stycznia 2021

Ostatni dzień spisu rolnego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
spis rolny
Kończy się Powszechny Spis Rolny 2020 r. Jeszcze tylko dziś (30.11) rolnicy mogą dokonać samospisu.
Spis jest przeprowadzany przez Główny Urząd Statystyczny, a wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.spisrolny.pl. Spisu można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:
- poprzez formularz internetowy, dostępny od 1 września, wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS https://spisrolny.gov.pl; - telefonicznie - w przypadku braku dostępu do Internetu
– kontaktując się z infolinię spisową na numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon”.

Dla rolników, którzy nie mają dostępu do internetu w budynku Urzędu Miasta przy Pasażu K. Rudowskiego (I piętro) uruchomiliśmy specjalne stanowisko komputerowe do dokonania samospisu.

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi, w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym.

Udział w spisie jest obowiązkowy, co wynika z ustawy z 31 lipca 2019 roku o Powszechnym Spisie Rolnym jak również z członkostwa w Unii Europejskiej – spisy rolne odbędą się w tym roku we wszystkich Państwach należących do Unii. Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej.

Galeria zdjęć
Zdjęcie nr 1 - Plakat informujący o Powszechnym Spisie Rolnym.
← powrót