Dzisiaj: Środa 20 stycznia 2021

Rolnicza: przetarg rozstrzygnięty

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
dsc4852-1603192719 (1)
Wyłoniliśmy wykonawcę budowy chodnika i ścieżki rowerowej przez tory PKP na ul. Rolniczej. Prace potrwają do 30 kwietnia 2021 roku.
Prace będą realizowane na odcinku około 65 metrów i będą polegać na budowie brakujących odcinków chodnika i ścieżki rowerowej po obu stronach terenu kolejowego. W ramach przebudowy po stronie południowej wykonany zostanie chodnik, natomiast po stronie północnej ciąg pieszo-rowerowy. Na fragmencie jezdni sfrezowany zostanie zniszczony asfalt i ułożony nowy. Naprawiony zostanie także teren torowiska PKP.

- Wiemy, jak ważna jest to inwestycja, dlatego długo zabiegaliśmy o możliwość jej realizacji. Aby wykonać ten krótki fragment drogi potrzebowaliśmy szeregu uzgodnień z PKP – mówi wiceprezydent Adam Karzewnik zaznaczając, że ze względu na wymogi PKP wykonawca inwestycji jest zobowiązany na 115 dni przed planowanym rozpoczęciem robót przedstawić do Zakładu Linii Kolejowych w Łodzi szczegółowy harmonogram prac. To spowoduje również przesunięcie terminu zakończenia budowy chodnika i ścieżki, który zaplanowano na 30 kwietnia 2021 r.

Zakończyła się już procedura przetargowa. Inwestycję wykona piotrkowska firma PEUK S.A. Koszt robót wyniesie 273 tys. zł.
← powrót