Dzisiaj: Poniedziałek 18 stycznia 2021

Skorzystaj z darmowej porady notariusza

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
zdjęcie
„Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem” – to temat przewodni 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu. W sobotę (28.11) będzie można skorzystać z darmowych porad.
W najbliższą sobotę w godzinach 10-16 notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych pozwalających lepiej chronić majątek. Ze względu na pandemię organizatorzy zrezygnowali z dotychczasowej formuły stacjonarnych spotkań. W tym roku porady będą udzielane telefonicznie, mailowo, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Jak zawsze informacje prawne udzielane przez notariuszy w czasie DON dotykają ważnych spraw związanych z ochroną majątku i bezpieczeństwem obrotu prawnego – wyjaśniają organizatorzy. - Warto skorzystać z okazji i zapytać notariusza, jak bezpiecznie zawrzeć umowę najmu, jak podzielić majątek spadkowy, dokonać podziału majątku przed rozwodem i po rozwodzie, jak prawidłowo sporządzić testament, odrzucić spadek czy zrzec się dziedziczenia. Rejenci doradzą również, jak ustrzec się przed złymi pożyczkami oraz nie dać się oszukać przy umowach przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie. Powszechnie notariusz kojarzy się ze sprawami spadkowymi oraz nieruchomościami, tymczasem w kancelarii notarialnej można załatwić także sprawy ważne z punktu widzenia przedsiębiorców, takie jak m.in. zabezpieczenie roszczeń, zawarcie ugody czy powołanie zarządcy sukcesyjnego.

W tym roku notariuszom będą towarzyszyć eksperci z biura Rzecznika Finansowego, którzy mailowo i na czacie poinformują, na co należy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytu, także hipotecznego, oraz zawieraniu umowy pożyczki.

W tym roku informację prawną będzie można uzyskać na kilka sposobów:
● w indywidualnych rozmowach prowadzonych telefonicznie – tel. 42 620 09 05
● w odpowiedzi na pytania nadesłane mailem na adres pytanie@porozmawiajznotariuszem.pl
● na czacie i w trakcie transmisji prowadzonej na żywo na profilu Porozmawiaj z Notariuszem na FB.

Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

Galeria zdjęć
Zdjęcie nr 1 - Plakat informujacy o Dniu Otwartym Notariatu 2020.
← powrót