Dzisiaj: Poniedziałek 01 marca 2021

Tańsze pociągi z Kartą Mieszkańca

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 4 =
Link
8 + 4 =
ŁKA
Dzięki porozumieniu Urzędu Miasta z Łódzką Koleją Aglomeracyjną rozszerzył się katalog ulg Piotrkowskiej Karty Mieszkańca. Jej posiadacze będą mieli 30% tańsze bilety na pociągi ŁKA.
Na podstawie porozumienia Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała dla posiadaczy Piotrkowskiej Karty Mieszkańca specjalną ofertę cenową. Każda osoba posiadająca Piotrkowską Kartę Mieszkańca może korzystać ze zniżki na zakup biletów jednorazowych na pociągi ŁKA, która wynosi średnio 30%.

To nie jedyny element porozumienia. Dodatkowo – na podstawie biletów kolejowych ŁKA – pasażerowie pociągów mogą kontynuować podróż komunikacją miejską w Piotrkowie Trybunalskim.
- Podróżni, którzy posiadają ważny bilet jednorazowy na przejazd pociągiem ŁKA w relacji do Piotrkowa (bilet „tam” albo „tam i z powrotem”), po przyjeździe do miasta mogą odbywać nieodpłatnie podróż pojazdami MZK – wyjaśniają magistraccy urzędnicy i dodają, że ulga ważna jest w dzień obowiązywania biletu ŁKA.
Na stronie Łódzkiej Kolej Aglomeracyjnej opublikowana została informacja o taborze MZK i podane przykładowe cele podróży wraz z informacją o numerach linii, którymi można dotrzeć do danego miejsca.

Przypominamy, że program Piotrkowskiej Karty Mieszkańca ruszył w listopadzie. Dzięki karcie taniej zapłacimy za bilety na baseny, fitness, korty, lodowisko czy koncerty i spektakle w MOK, choć to tylko niektóre ulgi, z których mogą skorzystać posiadacze PKM.
Karta jest wydawana bezpłatnie na okres dwóch lat. Otrzymać ją może każdy pełnoletni mieszkaniec, który w swoim zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania deklaruje Piotrków Trybunalski lub korzysta ze świadczeń piotrkowskiego MOPR.
Do czwartku, 14 stycznia złożono blisko 300 wniosków o wydanie PKM.

Wnioski o wydanie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca (PKM) można składać elektronicznie: za pośrednictwem strony www.piotrkow.pl lub papierowo w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28.
PKM można odebrać w trzech miejscach:
- Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28, tel. 44 732 18 00;
- Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej 108/110, tel. 44 732 70 86;
- Mediatece 800-lecia przy ul. Curie-Skłodowskiej 3, tel. tel. 44 681 40 60.

Wniosek o PKM można złożyć TUTAJ.
← powrót