Dzisiaj: Poniedziałek 01 marca 2021

Zakończyliśmy nabór na OZE

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 2 =
Link
8 + 2 =
ekologia-1610614351
Około 300 deklaracji od osób zainteresowanych budową instalacji odnawialnych źródeł energii w wpłynęło do piotrkowskiego magistratu.
Nabór deklaracji rozpoczął się pod koniec 2020 roku i miał związek z chęcią przystąpienia przez nasze miasto do planowanego konkursu  „Odnawialne źródła energii”, do którego przymierza się Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
W ramach ewentualnego pozyskanego dofinansowania będzie można pokryć 85% kosztów kwalifikowanych na budowę instalacji OZE, tj:
- fotowoltaikę,
- kolektory słoneczne,
- kotły na biomasę,
- gruntowe pompy ciepła.

- Zrobiliśmy nabór chętnych, aby zorientować się, jakie będzie zainteresowanie tym programem wśród mieszkańców naszego miasta. W tej chwili jeszcze rejestrujemy złożone dokumenty. Po zakończeniu tego procesu podejmiemy decyzję w sprawie ewentualnego przystąpienia do programu – mówi Barbara Król, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.
Jak wyjaśnia pierwszym krokiem będzie przygotowanie studium wykonalności, a następnie oczekiwanie na ogłoszenie konkursu.
Przypominamy, że złożenie samej deklaracji nie gwarantuje realizacji inwestycji. Jest ona zależna od pozyskania przez miasto dofinansowania.

Informacje  na temat konkursu dostępne są w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska pod numerem telefonu: 44 732 18 49, 44 732 18 24, 44 732 18 22.
← powrót