Dzisiaj: Poniedziałek 18 stycznia 2021

Zalesicka na święta

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
zdjęcie
Modernizacja ul. Zalesickiej potrwa kilka tygodni dłużej niż pierwotnie zakładano. Na placu budowy aktualnie wykonywane są prace brukarskie przy budowie chodnika, ścieżki rowerowej oraz wjazdów do posesji. Przed nami najważniejsza część inwestycji, czyli wylewanie ostatniej warstwy nowego asfaltu.
Prace na ul. Zalesickiej obejmują blisko kilometrowy odcinek od posesji nr 66 do przepustu przy Śrutowym Dołku. W pierwszej kolejności na modernizowanym fragmencie wykonane zostały instalacje podziemne: wybudowano kanalizację deszczową oraz fragmenty kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do nieruchomości znajdujących się przy drodze. Od kilku tygodni wykonywane są roboty stricte drogowe.

- Przebudowa miała skończyć się do 10 grudnia, ale wystąpiły obiektywne przesłanki, które zmusiły nas do przedłużenia terminu oddania inwestycji – relacjonują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów dodając, że jeśli pozwoli pogoda to roboty mają się skończyć do 31 grudnia.

Tymczasem na placu budowy trwają ostatnie prace przy układaniu nowych warstw asfaltu. Kiedy jezdnia będzie gotowa – mimo jeszcze prowadzonych prac – znacząco upłynni się ruch na tej drodze.

Zaawansowane prace są także przy budowie chodnika oraz ścieżki rowerowej, które są bardzo ważnymi elementami inwestycji.
Po stronie nieparzystej powstanie chodnik wraz ze ścieżką, natomiast po drugiej stronie wybudowany będzie sam chodnik. Dzięki temu znacząco zwiększy się bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych na tej ruchliwej drodze.

Koszt robót to blisko 7 mln złotych. Na realizację prac miasto wywalczyło dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 860 tys. zł.  

Galeria zdjęć:
Zdjęcia od nr 1 do nr 11: Aktualne zaawansowanie prac przy modernizacji ul. Zalesickiej.
← powrót